Türkiye, Veda Ediyor

10502492_10203757818699791_1096870275870806588_n

Vefat eden Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın cenazesi bugün İstanbul’da toprağa verilecek.

EVİNE GÖTÜRÜLDÜ

Siyah-beyazlı camianın efsane ismi, cenaze aracıyla evinin bulunduğu Beşiktaş semtine götürüldü. Seba’nın evinin yer aldığı sokakta polis ekipleri sabahın ilk saatlerinden itibaren güvenlik önlemleri aldı.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın naaşı 10:15 sularında evinin önüne getirildi. Burada Seba’nın komşularından ve sevenlerinden helallik alındı. Evinin önünde toplanan kalabalık Süleyman Seba için dua etti… Seba için edilen dualar sırasında gözyaşları adeta sel oldu…

Daha sonra cenaze aracı Vodafone Arena’ya doğru yola çıktı. Yol boyunca Seba’yı sevenler alkışlarla efsane başkana veda etti.

EZELİ RAKİPLER HEP BERABER

12:00’de inşaatı devam eden Vodafone Arena’da düzenlenecek tören öncesinde Beşiktaş taraftarları, Beşiktaş semtindeki kartal heykelinin önünde toplanmaya başladı. Fenerbahçe ve Galatasaraylı taraftarlar da formalarıyla kartal heykelinin önüne gelerek ezeli rakiplerinin acılarına ortak oldu.

“BABALARA ÖLÜM YAKIŞMAZ”

Beşiktaşlı taraftarlar, heykelin önünden Vodafone Arena’ya yürüdüğü sırada “Bu gece gözyaşımı kimse silmesin, babalara ölüm yakışmaz Seba, unutursak kalbimiz kurusun bizim, Beşiktaş’ın babası Süleyman Seba” şeklinde tezahüratta bulundu.

Beşiktaş Futbol Takımı, teknik heyet, siyah-beyazlı kulüp çalışanları, basketbol ve voleybol takımı sporcuları Vodafone Arena’da yerini aldı. Ayrıca Süleyman Seba ile birlikte çalışan İngiliz teknik adam Gordo Milne de tören için statta yerini aldı.

“STAT ADINI SEBA KOYSANA”

Vodafone Arena’da Süleyman Seba’nın kardeşi ailesi adına kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman konuşma gerçekleştirdi. Bu sırada Beşiktaşlı taraftarlar, “Seba koysana, Seba koysana, stat adını Seba koysana” tezahüratında bulundu.

CENAZE DOLMABAHÇE CAMİİ’NE GETİRİLDİ

Vodafone Arena’daki törenin ardından Süleyman Seba’nın cenazesi Dolmabahçe Camii’ne getirildi.

Etiketler: